דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
אוונגרד : "תודה על השאלה": דיבייט המועמדים לראשות האגודה

"תודה על השאלה": דיבייט המועמדים לראשות האגודה

הסטודנטים והסטודנטיות בבינתחומי את הנהגת האגודה לשנת הלימודים הקרובה.

 
מאת: מערכת אוונגרד
כבכל שנה, בוחרים כלל הסטודנטים והסטודנטיות בבינתחומי את הנהגת האגודה לשנת הלימודים הקרובה. עוד בטרם ייפתחו הקלפיות, צובעים המועמדים ופעיליהם על רחבת הקפיטריה ומקיימים תעמולת בחירות רחבה, בקמפוס וברשתות החברתיות. במסגרת מאמציהם לגייס קולות,  נפגשים המועמדים עם הסטודנטים, בכיתות וברחבי הקמפוס, תוך שהם מציגים את מצעי הבחירות שלהם ואת הנושאים העיקריים אותם הם שואפים לקדם. כמיטב המסורת, תעמולת הבחירות הגיעה לשיאה בעימות שנערך על ידי מערכת אוונגרד – מגזין הבינתחומי בשיתוף אגודת הסטודנטים והרדיו הבינתחומי הרצליה FM 106.2, בהנחיית תדהר ארלן, סטודנט שנה ג' בביה"ס לממשל, אשר הוקרן בשידור חי באינטרנט ובקמפוס.
 

על ראשות האגודה מתמודדים השנה שני זוגות. הזוג הראשון, הקמפיין האדום, בראשות גנטו מנגיסטו, סטודנט שנה ג' בביה"ס לממשל, המתמודד לתפקיד יושב ראש אגודת הסטודנטים. עימו מתמודדת עינת יעקובי, סטודנטית שנה ב' בביה"ס לתקשורת, המתמודדת לתפקיד סגנית יושב ראש האגודה. מול גנטו ועינת מתמודד הקמפיין הירוק, בראשות נדב מנדלסון, סטודנט שנה ב' בביה"ס לממשל, המתמודד לתפקיד יושב ראש האגודה. עימו מתמודדת לתפקיד סגנית יושב ראש האגודה  ענת רודוניה, סטודנטית שנה ג' למשפטים וממשל.
 
העימות נפתח עם הצהרות פתיחה של המועמדים. גנטו מנגיסטו, מועמד ליו"ר מטעם הקמפיין האדום, הדגיש כי הבחירות הינן אירוע משמח, ואין להפכן למשהו אחר. גנטו הוסיף כי בשנים האחרונות הקדיש את כל כולו לטובת האחר, תוך עבודה עם נערים ובמאבק למען חברה שוויונית יותר והוא מתכוון להמשיך את העבודה הקשה כיו"ר אגודת הסטודנטים.
 
נדב מנדלסון, מועמד ליו"ד מטעם הקמפיין הירוק, הדגיש גם הוא בדברי הפתיחה את החשיבות של ניהול קמפיין הבחירות ברוח טובה וחברתית.  הוא התייחס לכך שהמצעים של שני הצדדים דומים אולם, טען כי בשנה האחרונה ענת והוא זכו ללמוד את האגודה בכלל הרבדים, הביאו לשינויים ועמדו לכל אורך הדרך מאחורי הסטודנטים ולטובתם. לדבריו, האגודה מורכבת ויש צורך בכישורים רבים ובניסיון על מנת לנהל אותה.

 

בתום שלב הצהרות פתיחה, נשאלו המועמדים שאלות שנוסחו מראש תוך שימת דגש על ניסיונם והבטחות המצע שלהם. השיח נסוב בעיקר סביב הסוגיות האקדמיות והחברתיות בקמפוס. כאשר נשאל גנטו כיצד בכוונתו להקל על סטודנטים בתקופות המבחנים, הוא הדגיש כי מדובר בתקופה קשה עבור הסטודנטים וכי אין תשתיות מתאימות לכלל הסטודנטים, דבר המקשה עליהם ללמוד יחדיו למבחנים. לדבריו, האגודה בראשותו תפעל בכל דרך אפשרית על מנת לשריין בניין שלם בכדי שלסטודנטים יהיה היכן ללמוד בצורה איכותית וטובה למבחנים.
 
נדב מנדלסון התייחס לפועלו כמנהל תכנית Stand With Us וכנציג מסלול, והכריז כי במידה ויבחר יפנה את כלל זמנו לעיסוקים באגודה במטרה להקדיש את כל תשומת הלב שלו לטובת הסטודנטים. כל המתמודדים חזרו ואמרו כי הם מרגישים את הקשיים של הסטודנטים, וכל מטרתם לפעול לשיפור החיים הסטודנטיאליים ולפתרון הבעיות השונות בקמפוס.
 
בין היתר, נשאלו המועמדים על מצוקת החניה בקמפוס המטרידה סטודנטים וכיצד הם מציעים לפתור את הסוגיה. הצוות האדום הבטיח לבצע אכיפה רציפה לאורך כל השנה בחניונים ועינת ציינה כי היא חווה את הקושי המדובר בכל יום וכי יחד הם יפעלו בכל הכוח בכדי להביא לשינוי. נדב מהצוות הירוק סיפר על אפליקציה חדשנית שפיתחו במהלך השנה אשר תיתן תמונת מצב על החניות הפנויות ותקל על הסטודנטים. לדבריו, האפליקציה כבר נבחנה ונמצאה יעילה.
שני הצוותים התייחסו ליחסים שבין הסטודנטים בבית הספר הבינלאומי ע"ש רפאל רקנאטי לבין שאר הסטודנטים בבינתחומי. הצוות האדום הבטיח כי יפעל לקירוב הצדדים ולחימום היחסים והצוות הירוק אף דיבר על פרויקט בשם IDC 360 שנועד להקל על הסטודנטים בביה"ס הבינלאומי במהלך שהותם בארץ.
 
סוגיה נוספת שעלתה במהלך הדיבייט עסקה בקבלת החלטות בבינתחומי. גנטו הבטיח כי במידה וייבחרו, יפעלו לקיום "משאלי עם" בהחלטות חשובות כמו קביעת מערכות ושימוש בתקציבי האגודה. גם הצוות הירוק ציין שבכוונתו להשתמש בסקרים ובמשאלים להחלטות שונות.
 
נושא נוסף שעלה רבות בעימות היה ניסיונם של המתמודדים. המתמודדים התייחסו בהרחבה לנושא והעידו על ניסיון ניהולי רחב, הן בהרצת פרויקטים בתוך האגודה והן בפעילות חברתית חיצונית. הצוות הירוק ציין כי הוא בעל ניסיון והיכרות עם הגופים הפועלים בקמפוס ואילו עינת מהצוות האדום ציינה כי דווקא נקודת מבטה כסטודנטית מחוץ לאגודה תשמש כנקודת מבט חדשנית בעלת הבנה של צרכי הסטודנטים.
 
הקלפיות יהיו פתוחות בין הימים שלישי-שישי, בתאריכים 27-30/6. שעות הפעילות הן בין השעות 09:00-16:00  ואילו ביום שישי יפעלו הקלפיות בין 09:00-12:30. מערכת אוונגרד מאחלת בהצלחה לשני הצוותים וקוראת לכם, הסטודנטים, להצביע ולהשפיע על הנהגת האגודה בשנת הלימודים תשע"ח.
 
 
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות

דואר אלקטרוני:  
אני מאשר קבלת ניוזלטר ועדכונים (דוא"ל, SMS)