דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
אוונגרד : הצצה ראשונה אל תכנית המנטורינג של המרכז הבינתחומי הרצליה

הצצה ראשונה אל תכנית המנטורינג של המרכז הבינתחומי הרצליה

התוכנית החדשה שמחברת בין בכירים במשק לבוגרים של הבינתחומי ומסייעת להם להשתלב בשוק העבודה

ממנכ"לים ויזמים של חברות מובילות במשק ועד עורכי דין מפירמות בכירות: חשיפה ראשונה של התוכנית החדשה שמחברת בין בכירים במשק לבוגרים של הבינתחומי ומסייעת להם להשתלב בשוק העבודה
 
מה משותף לסיירת מטכ"ל, שייטת 13 ושלדג? כולן יחידות מובחרות של צה"ל, ולכולן ארגון בוגרים חזק שנותן מעטפת של תמיכה וליווי לאותם בוגרים לאחר השחרור. איך באה לידי ביטוי אותה מעטפת? למשל, בתכנית מנטורינג, שקיימת בכל אחת מהיחידות ומאפשרת למשוחררים הטריים לקבל ליווי אישי מבכירים במשק, ששירתו בעבר באותן יחידות. הבוגרים מסייעים למשוחררים להשתלב בשוק העבודה וכך מקנים להם יתרון אדיר.
 
 
מודל זה עמד בבסיס הקמתה של תכנית המנטורינג החדשה של המרכז הבינתחומי הרצליה. התכנית נמשכת כחצי שנה ונועדה לתת מענה לבוגרי המרכז לאחר סיום לימודיהם בדומה לתוכניות דומות הקיימות באוניברסיטאות החשובות בעולם.
 
"מי שיכולים להצטרף לתוכנית הם ה'מנטיז', בוגרי המרכז שהינם בעלי ניסיון מקצועי של שלוש שנים לאחר סיום הלימודים", מספרים מייסדי התוכנית ניר אהרון ונצר נוה, בוגרי בית הספר טיומקין לכלכלה. ומי החונכים? "מנטורים שמגיעים ממגוון רחב של תפקידים בתעשייה, אנשים שכבר סללו דרכם בהצלחה בתחומים השונים. ממנכ"לים ויזמים של חברות מובילות במשק ועד עורכי דין מפירמות בכירות, כל בוגר יקבל את המנטור המתאים לו ביותר". עוד מסבירים אהרון ונוה כי "מדי שבוע נערכות פגישות בין המנטורים הבוגרים ל"מנטיז" הצעירים. בנוסף, מתקיימים מפגשי ליבה של התוכנית: אירוע פתיחה, ארבעה מפגשי הכוונה למנטורים ואירוע סיום".
 
 
"תכנית המנטורינג היא תכנית הדגל של ארגון הבוגרים במרכז הבינתחומי, והיא נגזרת של החזון להקים רשת בוגרים חזקה ואיכותית", אומרת ד"ר עדי קול, דיקנית הסטודנטים והבוגרים. לדברי ד״ר קול, הגיעו אליה "פניות רבות מבוגרים ותיקים שהביעו רצון עז לחלוק מניסיונם". במקביל הגיעו אליה "פניות רבות מבוגרים צעירים שרצו לקבל הכוונה וליווי, כך נוצר החיבור".
"בימים אלו, אנו מסיימים את המחזור הראשון של התכנית והתגובות מהבוגרים המשתתפים מרגשות וכבר אפשר להגדירה כהצלחה, אני מרגישה זכות גדולה להיות חלק מהקמת תכנית שנותנת ערך משמעותי ומקווה שהתכנית תמשך עוד שנים רבות"  עו"ד חן הרשקוביץ-אוחיון, מנהלת פיתוח וקשרי בוגרים.
 
 
התכנית נקראת על שם נעמי ספיבק ז"ל, אמה של בוגרת הבינתחומי שנפטרה לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. "המרכז הבינתחומי הרצליה הוא מקום של השגת יעדים והגשמת חלומות, ובאמצעות התוכנית אני יכולה להמשיך את דרכה של אמי דרך נתינה ועזרה לאחר", מספרת הבת מישל ספיבק, שהחליטה להגיע לארץ וללמוד במרכז כחלק מהגשת חלומה של אמה. "דרך שיחות ופגישות עם ארגון הבוגרים הבנתי שאפשר לקדם מטרה משותפת כדי לאפשר לבוגרים לזכות בתהליך של מנטורינג אישי בצורה רשמית", מסכמת ספיבק.
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות

דואר אלקטרוני:  
אני מאשר קבלת ניוזלטר ועדכונים (דוא"ל, SMS)