דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
אוונגרד : חוגגים בגאווה

חוגגים בגאווה

ביום חמישי הקרוב, ה-15.6.17 החל מהשעה 12:00

 

​ביום חמישי הקרוב, ה-15.6.17 החל מהשעה 12:00 נחגוג ברחבת רדזינר את שבוע הגאווה יחד עם שתי מלכות הדראג המפורסמות - ציונה פטריוט וקיארה דופלה, ועם הופעת הזמר אליעד נחום.

כתב: אור חיוחמו, סטודנט שנה ג' בבית ספר רדיזנר למשפטים

אירוע הגאווה הרשמי של האחווה שהתקיים בשנה שעברה בבינתחומי היה יריית הפתיחה לחגיגות שבוע הגאווה בקמפוס. ביום חמישי הקרוב, 15.6.17 החל משעה 12:00  תתקיים ברחבת רדזינר החגיגה המרכזית, שבה יתארחו מלכות הדראג המפורסמות - ציונה פטריוט וקיארה דופלה והזמר אליעד נחום. במקום ייפתחו דוכני אוכל, אלכוהול, וגם דוכן של ארגון הנוער הגאה- איג"י ולקהל מובטחים צבע, גאווה, שמחה ומצב רוח טוב.

 
האחווה הסטודנטיאלית הגאה היא ארגון סטודנטיאלי להט"בי ישראלי שהוקם בתמיכתן של האגודה לזכויות הלהט"ב והתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל. מטרתה העיקרית של האחווה היא להוות בית לקבוצות הגאות בקמפוסים הישראלים, להראות נוכחות גדולה וחיובית, להעלות את המודעות לקהילה הגאה בקמפוס, למזער גילויי הומופוביה ולקדם ערכי סובלנות, קבלת האחר ושוויון. היוזמה צברה תאוצה וכיום פועלים תאים גאים רבים ברחבי האוניברסיטאות והמכללות בארץ. במרכז הבינתחומי הרצליה הוקמה האחווה לפני כשלוש שנים ומאז ניתן לראות את השינוי שהתחולל בדגלי גאווה, אירועים בחודש הגאווה ופעילויות שונות לאורך השנה.
 


מפגשי המועדון נערכים אחת לשבועיים תוך שמירה על איזון בין הסברה, לימוד וכיף. המועדון מותאם גם לסטודנטים שעדיין לא הצהירו את זהותם המינית, כאשר ישנה קבוצה סגורה וסודית שבה מכריזים על מפגשים פרטניים של מועדון. המפגשים וההרצאות פתוחים לכלל הסטודנטים  ומתפרסמים במייל ובעמוד הפייסבוק של האחווה: "האחווה הגאה אגודת הסטודנטים המרכז הבינתחומי".
 
בין הפעילויות שנערכו השנה לכלל הסטודנטים בבינתחומי: הרצאה של מייקל אלרוי ("האח הגדול") לרגל יום הטרנסג'נדר, הרצאה של פרופ' הראל אלון בנושא "זכויות הקהילה הגאה", פעילות יציאה מהארון במציאות מדומה. כמו כן, מתקיים גם סמינר ארצי של האחווה הסטודנטיאלית הגאה , סמינר בן יומיים בו משתתפים סטודנטים להט"בים מכל הארץ.
 
את האחווה הגאה בבינתחומי מרכז מייקל סבג, סטודנט שנה ג' בבית ספר אפי ארזי למדעי המחשב. "בתחילת שבוע ההיכרות, כשהתחלתי ללמוד בבינתחומי, הכרתי את עדי מור שהיה אז סטודנט שנה ג' למדעי המחשב ויחד הקמנו את המועדון הגאה בבינתחומי", מספר סבג. "דברנו קצת ושאלתי איך זה שאין אצלנו פעילות שקשורה לקהילה הגאה? החל מרגע זה התחיל להתגלגל הרעיון של הקמת המועדון, והובלנו אותו יחד, קבוצה של חמישה חברים.   אנחנו מזמינים את כולם לקחת חלק, בעיקר בפעילויות הפתוחות. אנחנו סומכים על הסטודנטים שלנו, "מוסיף סבג, "ואם מישהו שמרגיש צורך להביא איתו חבר קרוב למפגשים הפרטיים הוא תמיד מוזמן לפנות אליי ונאשר זאת".
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות

דואר אלקטרוני:  
אני מאשר קבלת ניוזלטר ועדכונים (דוא"ל, SMS)